طراحی شخصیت با آرتا

فاطمه خلقتی
فاطمه خلقتی

از ایده های ساده تا نوشتن

سلام اگر دوست داری طراحی شخصیت رو یاد بگیری باید بدونی که با خوندن یک مطلب نمیتونی شخصیت طراحی کنی باید مفهوم هنر و طراحی رو یاد بگیری تا بتونی ایده پردازی کنی و شخصیت مورد نظرخودت رو طراحی کنی…

برای اینکه بتونی سریع یه کاراکتر گرافیکی طراحی کنی پیشنهاد میکنیم فیلم آموزشی طراحی شخصیت با ایلاستریتور را از اینجا ببینی و براحتی شخصیت مورد نظر خودت رو طراحی کنی…

 

اگر دوست داری طراحی شخصیت رو به روش اصولی یاد بگیری مجموعه مطالب طراحی شخصیت با آرتا رو دنبال کن

جالبه بدونی که اگر ایمیل خودت رو برای ما ثبت کنی مامجموعه این آموزش رو بصورت رایگان برای شما ارسال میکنیم.

ایمیلت رو ثبت کن و آموزش های رایگان طراحی شخصیت با آرتا رو دنبال کن تا بتونی ایده پردازی کنی و شخصیت دوست داشتنی خودت رو خلق کنی…

 

آموزش قسمت اول

 

در دنیای واقعی، احساسات ما به طور محافظه کارانه ای، عاقلانه با مسائل  روبه رو  میشوند. چون عقل سلیم همواره مراقب است که آسیبی به ما نرسد. اما دنیای هنر جایی است که احساسات  میتوانند به صورت لذت بخشی بروز و ظهور پیدا کنند. مثلاً در دنیای واقعی به دلیل ترس افتادن از درخت، نمیتوانیم از تماشای منظرۀ بالای درخت ،لذت کافی را ببریم. در حالیکه در فیلم و پویانمایی  میتوانیم بر پشت یک عقاب یا اژدها، از بالای ابرها منظرۀ زیبای آسمان را  نظاره گر باشیم.

به همین دلیل وظیفۀ اصلی هنرمند درگیر کردن احساس مخاطب است نه قوۀ ادراک و عقل او.

یادتون باشه انسان در جهان همیشه به دنبال زیبایی بوده…

 

ساده سازی و گـرافیک

هنرمندان به عنوان خالقان این زیباییها،  به دنبال یافتن راهی برای برانگیختن این نیاز زیبایی خواهانۀ فطرت بشری هستند و طی هزاران سال با به دست آوردن مهارت و دانش و تقلید از زیبایی موجود در طبیعت به خلق آثاری بدیع و چشم نواز پرداخته اند.

در مقابلِ کسانی که ساختار هنر را  تعلیم ناپذیر دانسته و بیان  میکنندکه کشف و شهود، عامل اصلی در هنر است و این چشمه باید خودش بجوشد؛ هنرمندان دوران کلاسیک به سیستم تربیتی و آموزشی و وضع قواعدی برای بیان زیبایی معتقد هستند و این به حرکتی عظیم منجر شد که آبشخور موج هنری به وجود آمده تاکنون بوده است.

در این سیستم، هنر آموز با یاد گرفتن قواعد بنیادین زیبایی شناسی در ابتدای مسیر و تکرار و فعالیت در ادامه راه ، مدارج ارزشمندِ هنرمند شدن را طی  میکند.

درست مانند نویسنده ای که با فراگیری قواعد زبان و نگارش و حتی ادبیات، چه به صورت تجربی در خانواده و جامعه و چه به صورت علمی در مدرسه و دانشگاه، در ابتدای راه پس از بارها و بارها نگارش و کسب تجربه به خلق آثار ادبی  میپردازد. بدیهی است کشف و شهود و خلاقیت نیز در این مسیر جایگاه درست خود را  مییابد.

با مطالب اموزشی طراحی شخصیت با آرتا با ما همراه باش…

 

 

 

 

 

0 0 رای ها
بنظرت چند تا ستاره؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x