حرف زدن با جملات

حرف زدن با نوشته
فاطمه خلقتی
فاطمه خلقتی

از ایده های ساده تا نوشتن

اراده کنید جزو بهترین‌ها شوید. وقتی در حیطۀ کاری خود یکی از بهترین‌ها شوید، پول خود به خود به سوی شما سرازیر خواهد شد.
-دن میچل

این جمله من رو سوار بر نظم و مسئولیت پذیری ام در محل کار قبلی ام می‌کنه که تفاوت در مسئولیت پذیری و انجام کار درست باعث میشد همواره مدیر به عنوان نیروی خوب به حرفها و ایده هایم گوش دهد و حقوقی بالاتر از حد تعریف شده در نظر بگیرد ، فقط دو نفر در شرکت حقوق بالا می‌گرفتند ، من و همکار معمارم.
او که پسری با آرزوی بهترین معمار شدن بود ، همیشه از بهترین حرفه خود شدن و قرار گرفتن در بالای سکوی معماری سخن می‌گفت.
اما من تصویری از بهترین شدن نداشتم ، چون روی کار خاصی متمرکز نبودم و یک چندپتانسیلی کمال گرا بودم که نه آرزوهای بزرگ داشتم و نه به کم قانع میشدم و بجای تمرکز روی یک حرفه و مهارت ، فقط میخواستم کارها و وظایفم به نحو احسن انجام شود ، اما روراست بگویم شاید رفع تکلیفی کار کردن عبارت درست تری باشد.
دلیلش تفکر گذشته است یا تنبلی ، نمیدانم اما الان بهترین هیچ حوزه ای نیستم اما همه میگویند قدرت مدیریت بالایی دارم و پیشنهاد کاری در این حوزه داشته ام ولی اگر از حد کمال نگریستن بگذریم ، میتوانم در حیطه کاری خودم برتری بیشتری کسب کنم، پس نتیجه میگیرم بهترین نیستم.
دوست دارم در حیطه نشر محتوای دیجیتال بدرخشم و در مدیریت و توسعه زندگی و کار به دیگران کمک کنم .
لازمه این علاقه و رسیدن به این خاستگاه مطالعه عمیق تر و عملگرایی بیشتر است ، باید بتوانم ایده هایم را به درستی اجرا کنم و از گام های کوچک برای رسیدن کمک بگیرم نه تنها به عبور تصویر ایده هایم از جلوی چشمانم بسنده کنم.
شاید بهترین بودن خود تعریف داشته باشد ، شاید یکی از بهترین‌ها بودن درست تر باشد ، شاید هم هنوز باور من کوچک است ولی انجام دادن بهترین کار در هر حیطه ای، باعث اعتماد سازی در آن حیطه میشود و اعتماد سازی عمیق منجر به جذب مخاطب های زیادی میشود .
روزگاری تفکر پول بد است در ذهنم سوسو میزد و به هزار و یک دلیل علاقه ای به ثروت نداشتم.
اما ناتوانی کمک به دیگران دریچه پول خوب است را به ذهنم گشود ، پول باید داشت تا توانایی کمک به دیگران هم داشت.
آری بهترین خود بودن ، بهترین کسب و کار خود بودن چنان آرامشی به انسان میدهد که با رها کردن پول ،پول بسویش سرازیر خواهد شد اما اراده میخواهد ، پشتکار میخواهد ، هیچ سرازیری ثروتی بدون تلاش نیست ، تلاش برای بهترین شدن.
ثروت متعلق به کسانی است که موضوعات تازه را خیلی سریع می‌آموزند.
-پل زین پیلزر

کلاس برنامه نویسی زبان ویژوال بیسیک برای تدریس خالی بود و من در دانشگاه زبان های دیگر خوانده بودم ، نگاهی به قطر کتاب انداختم اول کتاب الگوریتم و فلوچارت هایی بود که می‌توانستم با آنها ارتباط برقرار کنم و برای دو سه جلسه اول فرصت داشتم ،قبول کردم و به آموختن مشغول شدم.اولین سالی بود که ویژوال بیسیک آنقدر گسترده وارد مدارس فنی و حرفه ای شده بود و همکاران از تدریس آن عاجز شده بودند چرا که همیشه روال شکل دیگری داشت ، برای مدرسان کلاس رفع اشکال دوستانه برگزار کردم سالهای بعد گرافیک حجم بیشتری یافته بود ، این بار مصمم تر کلاس ها را قبول میکردم دیگر ساعت خالی نداشتم ، کلاس ها رضایت بخش بود.
قدرت یادگیری خود را دوست دارم و همین مسئله وجه تمایز من در شرکت بود خیلی سریع کارشناسی تجهیزات فنی را مسلط شدم.
وقتی بیشتر به رابطه ثروت و سرعت یادگیری فکر میکنم بیشتر در می یابم ،اگر نمی‌خواستم سریع یاد بگیرم حقوق اندک هم از کفم می‌رفت.
مسیر لذت بخش مسیر ناشناخته است ، با اینکه دانش پایانی ندارد برای به حرکت ادامه دادن باید هر روز حرفی ، کلامی ،فنی آموخت . در راه یادگیری استرس و حجم زیادی را در زمان کم به مغز تحمیل کردن برایم همچون موانعی است که مرا به زمین می زند و لذت حرکت را دریغ میکند.
آری ثروت از آن کسانی است که موضوعات تازه را خیلی سریع یاد می گیرند و با دستاوردهای کم قانع نمی‌شوند و بازهم می آموزند و به حرکت ادامه می دهند.

ولی همواره حرکت در مسیر اثر بخش است ، اگر به زمان هایی که خود را تحسین کرده ایم قناعت نکنیم و به مسیر ادامه دهیم و از صبورانه های سرسبز جاده لذت ببریم آنگاه به ثروت واقعی دست می یابیم.

0 0 رای ها
بنظرت چند تا ستاره؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x